Načítavam...
SK Profi Bike
7 tipov ako prejsť zo zimnej cyklistiky do jarnej
Takzvaní „celoroční cyklisti“ vnímajú bicyklovanie ako absolútnu súčasť svojho fungovania a nevedia si predstaviť ani jedno ročné obdobie bez nej. Ostať celoročne v kondícii je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, avšak cyklistika v každej časti roka má svoje špecifiká. Bicyklovanie v zime je do istej miery za nami, a preto sa pozrime na to, čo nás môže čakať v spoločnosti našich parťákov na dvoch kolesách na jar.
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

4 termo vychytávky na bicykel

Každý biker verne oddaný bicyklu, ostáva aktívnym počas celého roku a ani chladné počasie ho neodstaví od bicyklovania. Takáto celoročná vytrvalosť v obľúbenom športe prináša mnoho benefitov, avšak je potrebné správne sa vysporiadať s nepríjemnými poveternostnými podmienkami. Prinášame vám 4 dôležité termo kúsky, ktoré by vo vašej jesennej cyklovýbave nemali chýbať. Vybrané modely sú špičkovými exemplármi a v nasledujúcich riadkoch vám ich radi predstavíme.

1. Termoprádlo       

Bez tejto spodnej vrstvy ani na krok! Termonátelníky sú prvou a zásadnou vrstvou pre udržanie optimálnej teploty tela. Termonátelník pre pánov Firlayer je vyrobený technológiou Far InfraRed, ktorá zabezpečuje zvýšenú, oporu tela. Najväčším benefitom tejto technológie je, že výrazne posilňuje mikrocirkuláciu krvi v cievach. Zároveň poskytuje dobrý odvod vlhkosti a vhodnú termoreguláciu vďaka vkladaným rebrovaným zónam.

BBB Cycling má vo svojej ponuke aj top model termonátelníkov pre dámy Thermolayer. Je vytvorený zmesou polypropylénových a polyamidových vlákien, ktorá zabezpečuje rýchloschnúce vlastnosti. Tým zachová vaše telo v suchu a teple. Okrem skvelého komfortu do chladného počasia je tento model označený ako „highly recomended“ (vysoko odporúčané) prestížnym britským magazínom Cycling weekly.

2. Nákrčník

Skvelým termo doplnkom je multifunkčný nákrčník, ktorý vám pred chladom ochráni krk a tvár, prípadne ho môžete použiť ako čelenku pod prilbu. Materiál Thermoflex zabezpečuje optimálnu reguláciu tepla a v kombinácii s príjemným flísom vám poskytuje pohodlie. Teplotný rozsah tohto modelu Arrivo 2 od Castelli je určený do chladných podmienok (0 – 12°C).

3. Podkolienky

Podkolienky Ergoknee sú vyrobené spomínanou inovatívnou technológiou Far InfraRed, ktorá členok a prsty udržiava v pohodlí a zaručuje extra izoláciu.  Špičky sú vypracované bezšvovou konštrukciou, v oblasti členku je implementovaná flexibilná bandáž, ktorá zabraňuje tvorbe záhybov. Podkolienky sú vysoké 32 cm a anatomicky tvarované. 

4. Čiapka

Termo čiapka Arrivo 2 perfektne sedí pod prilbou bez pocitu krčenia sa. Má ploché švy a materiál ThermoFlex zabezpečuje vhodnú izoláciu.

Spomenuté modely s profi vlastnosťami nájdete v našom e-shope. Určite vám poskytnú vhodné podmienky do chladného počasia tak na bicykli ako aj pri bežnom nosení.hlavná stránka | späť na blog