Načítavam...
SK Profi Bike
5 najpoužívanejších aplikácií pre cyklistov
V súťaži na našej facebookovej stránke sme sa vás pýtali na obľúbenú cyklo aplikáciu, pretože nás zaujíma, čo používate. Do tohto blogu sme vybrali najčastejšie sa opakujúce aplikácie. Patrí medzi ne aj tá vaša?
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

5 najpoužívanejších aplikácií pre cyklistov

V súťaži na našej facebookovej stránke sme sa vás pýtali na obľúbenú cyklo aplikáciu, pretože nás zaujíma, čo používate. Do tohto blogu sme vybrali najčastejšie sa opakujúce aplikácie. Patrí medzi ne aj tá vaša?

1.     Strava

Strava zaznamenáva praktické jazdné funkcie a zároveň  slúži ako sociálna sieť. Podporuje súťaživého ducha - porovnáva váš výkon na určitom úseku s ďalšími bikermi. Na konci cesty získate prehľad o  rýchlosti, vzdialenosti, dĺžke trvania výletu, počte spálených kalórií a výškovom rozdiely. GPS mapa zobrazuje prejdenú trasu, prezdieľateľnú na Facebook či Instagram. Disponuje funkciou autostop – pri akomkoľvek zastavení prestane merať váš výkon. 

Dostupnosť: zdarma pre iOS a Android

2.      Map My Ride

Map My Ride je veľmi podobná aplikácia. Rovnako zaznamenáva výkon so všetkými potrebnými údajmi, ktoré potom zdieľate s ostatnými používateľmi. Bonusom je možnosť uložiť si informácie o strave, srdcovej činnosti, váhe a spánku, čím získate komplexnejšiu analýzu vašej aktivity.  

Dostupnosť: zdarma pre iOS a Android


3.     Locus Map

Často spomínaná je aj aplikácia mapy.cz. Predstavíme vám jej vylepšenú verziu Locus Map. Ide o turistickú navigáciu, ktorá dokáže pracovať s online i offline mapami. Ponúka bohatú databázu máp, vďaka ktorým sa nikdy nestratíte.

Dostupnosť: zdarma pre Android, plná verzia platená


4.     Endomondo

Aplikácia pre cyklistov, chodcov aj bežcov patrí medzi najpoužívanejšie športové aplikácie. Endomondo trackuje výkony konkrétneho športu, ktorý si vyberiete a uloží si aj vašu váhu. GPS sleduje presnú polohu a meria potrebné parametre fyzickej aktivity. Po ukončení poteší informácia o kalóriách, ktoré ste stratili. Vďaka tomu, že aplikácia je veľmi obľúbená, sa môžete porovnávať s inými používateľmi, zdieľať svoje výkony priamo v systéme aj na sociálnych sieťach. 

Dostupnosť: zdarma pre Android aj iOS, plná verzia platená 

5.     Relive

Na trackovanie trasy je dnes množstvo aplikácií, no Relive to robí pôsobivou formou. Vytvára 3D animované mapy na základe údajov získaných z iných športových aplikácií. Vďaka pohľadu z vtáčej perspektívy vidíte topografiu vašej trasy aj štatistické údaje, napríklad najvyššia dosiahnutá rýchlosť alebo nadmorská výška. 

Dostupnosť: zdarma pre Android aj iOS

 


Ak ste na biku skôr „klasik”, v ponuke máme stále široký výber elektroniky pre bikerov - napríklad bezdrôtový cyklo komputer pre náročných jazdcov.


V konečnom dôsledku je spôsob trackovania jazdy a výkonu len na vás. Najdôležitejší je aj tak zážitok z jazdy, ktorý vám nik nevezme.  

hlavná stránka | späť na blog