Načítavam...
SK Profi Bike
7 tipov ako prejsť zo zimnej cyklistiky do jarnej
Takzvaní „celoroční cyklisti“ vnímajú bicyklovanie ako absolútnu súčasť svojho fungovania a nevedia si predstaviť ani jedno ročné obdobie bez nej. Ostať celoročne v kondícii je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, avšak cyklistika v každej časti roka má svoje špecifiká. Bicyklovanie v zime je do istej miery za nami, a preto sa pozrime na to, čo nás môže čakať v spoločnosti našich parťákov na dvoch kolesách na jar.
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Bez návlekov na tretry to v zime nejde

Návleky na tretry vynikajúco chránia prsty na nohách a členky pred chladom. Poskytujú potrebnú izoláciu aj pred dažďom či snehom a zamedzujú skrehnutiu končatín. Pri jazdách v zimnom období sú nevyhnutným doplnkom „cyklo výstroje“. Posvieťme si na vlastnosti návlekov na tretry od BBB a Castelli, ktoré vás dostatočne odizolujú v najchladnejších podmienkach.

Čím sa vyznačujú návleky na tretry od BBB?

Všetky modely návlekov na cyklistické tretry od BBB poskytujú maximálnu ochranu pred chladom a dažďom. Vrchná vrstva pozostáva z neoprénového materiálu Neoskin – pevného, 3mm hrubého a vodeodolného povrchu. Ten zaručuje ochranu pred prudkým, chladným vetrom a nepríjemnou vlhkosťou. Päta a špička je zosilnená Kevlárovým spevnením, ktoré zabezpečuje extra odolnosť. Nad členkom si ich viete upevniť manžetou s gumovým popruhom a tak si zaistíte ich komfortné prepojenie so zvyškom oblečenia. Na všetkých modeloch sa nachádzajú reflexné prvky.

Pre toto obdobie by sme určite vyzdvihli tieto BBB kúsky:

BBB BWS-04 HARDWEAR

Návleky na tretry Hardwear boli ocenené prémiou „Test winner“ britským magazínom Cycling Active. Vďaka podlepeným švom vám poskytnú 100% nepriepustnosť vody.

BBB BWS-12 ULTRAWEAR

Tieto návleky ocenil prémiou „Kauftipp“ nemecký cyklistický magazín Roadbike. Majú ergonomický dvoj-panelový dizajn a experti z BBB na ňom dosiahli minimalizáciu švov. Táto kombinácia vylepšení vám zaručuje optimálne prispôsobenie sa členku.

Čím sa vyznačujú návleky na tretry od Castelli?

Pri navrhovaní návlekov na tretry od Castelli sa vychádzalo z materiálov, ktoré sa objavujú v celej zimnej kolekcii oblečenia. Vetruvzdorné a vodeodolné povrchy k kombinácii s hrejivou vnútornou výstielkou sú zárukou príjemného komfortu.

Castelli 12555 ULTRA

Vysoko odolný materiál Windstopper® X-Fast 2 je vodeodolný a zabezpečuje ochranu pred chladom. Preniknutiu vody zamedzuje aj vodeodolný zips na zadnej strane. Samozrejmosťou sú reflexné prvky. Teplotný rozsah návlekov na tretry Castelli Ultra je v rozmedzí od 0 do 10 °C. 

Castelli 17526 EVO

Tieto návleky na tretry sa  vyznačujú vysokou flexibilitou, keďže v oblasti členka majú vložený panel z pružného neoprénu. Vnútorná strana je zateplená prostredníctvom hrejivého flísu. Nad členkom je táto vrstva ukončená silikónovým gripom. Návleky poskytujú teplotný rozsah od 0 do 14 °C.

Castelli 16539 PIOGGIA 3

Tento model od Castelli je vyšperkovaný do najchladnejších podmienok. Vnútorný materiál s flísom je pokrytý strečovou vrstvou polyuretánu a tak zabezpečí zdvojenú izoláciu pred chladom. Napriek vrstvám tieto návleky ostávajú pružné a priliehavé, s aerodynamickým tvarom. Vďaka silikonovému prúžku zvnútra manžeta dobre priľne a posilní vodeodolnosť a vďaka suchému zipsu zvonku sa optimálne utesní. Vnútorné pútko uľahčuje nazúvanie na tretry. Spoľahlivý teplotný rozsah týchto návlekov je od  -2 do 12 °C

Najlepšiu ochranu vašich členkov zabezpečíte v kombinácii s kvalitnými termo ponožkami. Ak hľadáte tipy na cyklistické ponožky s profi vlastnosťami, nájdete ich tu.hlavná stránka | späť na blog