Načítavam...
SK Profi Bike
5 najpoužívanejších aplikácií pre cyklistov
V súťaži na našej facebookovej stránke sme sa vás pýtali na obľúbenú cyklo aplikáciu, pretože nás zaujíma, čo používate. Do tohto blogu sme vybrali najčastejšie sa opakujúce aplikácie. Patrí medzi ne aj tá vaša?
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Bezpečná jazda v zime - ako na to?

Niektoré dni už vo vzduchu cítiť jar - svedčia o tom slnečné lúče aj topiaci sa sneh. Stále však nemôžeme povedať, že zima je nenávratne preč. Ak vás aj tak láka bicyklovanie v nízkych teplotách, skúste dodržiavať pár našich rád. Vyhnete sa zbytočným rizikám a nepríjemnostiam.


  1. Jazdite bezpečne - Okrem eufórie z jazdy myslite najmä na to, aké sú cesty počas zimných mesiacov. Šmykľavé, s nánosmi snehu alebo po zimnej údržbe plné posypovej soli a kamienkov. Rýchlosť svojej jazdy preto prispôsobte aktuálnym cestným podmienkam. Ak bicyklujete po meste, jazdite s ohľadom na dlhšiu brzdnú dráhu a náhodných okoloidúcich.  

  2. Vybavenie bicykla - Na zimnú jazdu musíte mať bicykel v top stave so všetkým príslušenstvom, ktoré vám bicyklovanie uľahčí. Na neupravené cesty sú ideálne bicykle so širšími plášťami a s hlbším dezénom, prípadne aj s hrotmi. Obdobie odmäku si vyžaduje mať aj blatníky, aby ste neskončili po jazde špinavý.  


  1. Vidieť a byť videný - Jedno zo základných pravidiel bezpečnosti bikerov musí platiť na 100 % aj pri zimnej cyklistike. Na bike nesadajte bez toho, aby ste si skontrolovali predné a zadné svetlo. Na zimných cestách si vás tak skôr všimnú vodiči automobilov a vy zas uvidíte prípadné výmole či nezrovnalosti ciest. Pre vyššiu viditeľnosť si na bicykel pripevnite aj blikacie svetlo.
   Aby ste videli na cestu bez obmedzení, zbaľte si na jazdu športové okuliare. Chránia oči pred slnečnými lúčmi, dažďom aj vetrom.re. Chránia oči pred slnečnými lúčmi, dažďom aj vetrom.
  2. Dôkladný cyklistický outfit vás ochráni pred chladom, dažďom aj vetrom. Na bicykel by ste v zime nemali sadať, pokiaľ nie ste dostatočne oblečený, aby ste si neprivolali akékoľvek zdravotné problémy. Držte sa pravidla troch vrstiev - spodnej sacej vrstvy v podobe termoprádla, strednej izolačnej vrstvy a vrchnej ochrannej, na ktorú sa hodí zimná bunda.

   Počas chladných dní doplňte svoju výbavu aj o doplnky, ktoré zvýšia komfort vaše jazdy. Zadovážte si zimné rukavice, návleky na tretry či nákrčníky a čiapky, ktoré pod prilbou ochránia aj odhalené časti tela.  

   Vrchná vrstva oblečenia nech má na sebe aj reflexné prvky, vďaka ktorým zvýšite svoju viditeľnosť.

  3. Adekvátny čas venujte aj údržbe po jazde. Bicykel dôkladne osušte a doprajte mu aj premazanie. Použite na to mazací olej do náročných podmienok, ktorý sa dostane aj do najneprístupnejších častí bicykla.  

  Pred každou jazdou, a aj po nej, si doplňte zásoby energie banánom či proteínovou tyčinkou. Pri športových aktivitách v zimných podmienkach musí váš organizmus produkovať viac tepla, tak poskytnite telu dostatočné zásoby. Čakanie na jar zvládnete vďaka bezpečnej zimnej cyklistike ľavou zadnou. Odmenou vám bude aj dobrý pocit z fyzickej aktivity a udržiavanie sa vo forme.
hlavná stránka | späť na blog