Načítavam...
SK Profi Bike
Diamant medzi tretrami
Neoddeliteľnou súčasťou výnimočného výkonu na cyklistických pretekoch je kvalitná obuv cyklistov. Záber do pedálov je samozrejme výsledkom dlhoročného tréningu, avšak pohodlie a komfort na nohách majú na svedomí vyberané materiály a najkvalitnejšie technológie. Každému nadšencovi pre cyklistiku je určite dobre známa značka cyklistických tretier DMT. Viete, ako vznikla a čo ponúka svojim klientom dodnes?
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Bicykle Felt – neustála chuť zlepšovať sa

Bicykle Felt sú v triatlone a vrcholovej cyklistike svetoznámym pojmom. Tieto modely dopomáhajú k víťazstvám „železným mužom a ženám“, pretože za ich návrhmi a vývojom stojí vášnivý športovec a odborník na mechaniku. Kto ním je a čo všetko je na týchto bicykloch také výnimočné? V nasledujúcich riadkoch sa to dozviete.

Felt

Ako to celé začalo

V úvode spomínaným expertom na mechaniku je Američan Jim Felt, ktorý bol ešte v roku 1980 dvorným mechanikom motokrosových šampiónov. Jeden z nich – Johnny O´Mara sa v rámci svojej kondičnej prípravy v tom čase rozhodol absolvovať triatlonový závod. Požiadal Jima Felta o skonštruovanie zbrusu nového bicykla a tam vznikla celá idea dizajnovania bicyklov, ktoré by kládli dôraz na optimalizáciu pozície jazdca s vylepšenou aerodynamikou.

Felt dnes

Princípy dizajnu bicyklov Felt sú dnes rovnaké ako na začiatku: orientácia na kvalitu použitých materiálov a tú najlepšiu možnú technológiu. "Nechceme byť najväčšia firma na výrobu bicyklov na svete, chceme byť len najlepšia," to je odhodlanie Jima Felta, ktoré dokazuje na každom svojom návrhu bicykla. A nezáleží pri tom, či ide o pretekárske, cestné, terénne či rekreačné modely. všetky z nich prejdú starostlivým okom  Jima Felta a jeho „družiny“. Starostlivým, ale i kritickým, keďže každý nový bicykel  je zhmotnením stále nových a modernejších vylepšení, ktoré nekončia.

Všetky ďalšie informácie o technológiách bicyklov Felt i celú ponuku bicyklov zo všetkých kategórií nájdete tu.

V nasledujúcom článku sa dozviete niečo viac o značke cyklistických tretier DMT, ktoré obúva nejeden šampión sveta cyklistiky. Ak si chcete prečítať viac zaujímavostí z cyklistiky alebo o ďalších značkách cyklistického oblečenia a doplnkov, kliknite tu.hlavná stránka | späť na blog