Načítavam...
SK Profi Bike
7 tipov ako prejsť zo zimnej cyklistiky do jarnej
Takzvaní „celoroční cyklisti“ vnímajú bicyklovanie ako absolútnu súčasť svojho fungovania a nevedia si predstaviť ani jedno ročné obdobie bez nej. Ostať celoročne v kondícii je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, avšak cyklistika v každej časti roka má svoje špecifiká. Bicyklovanie v zime je do istej miery za nami, a preto sa pozrime na to, čo nás môže čakať v spoločnosti našich parťákov na dvoch kolesách na jar.
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

O značke, ktorá oblieka šampiónov

Svetoznáma značka cyklistického oblečenia a doplnkov – CASTELLI – je na trhu už nejaké to desaťročie. Medzi cyklistami figuruje ako pojem. Poskytuje kvalitné vlastnosti pre vrcholových jazdcov ale, skvelé je, že nejaký ten Castelli dres či doplnok by sme našli aj v našich šatníkoch. Aký príbeh sa skrýva za tak úspešnou značkou cyklooblečenia a kto stál pri jej zrode? V nasledujúcich riadkoch by sme nechceli skĺznuť k encyklopédii športu a nudiť čitateľa rozsiahlymi historickými udalosťami, avšak na pár zaujímavých detailov z histórie sa každopádne zameriame.

Taliansko, 20. storočie

Všetko to začalo úplne prirodzene. Samotný šport a prekonávanie stále väčších stúpaní či dovtedajších limitov v cyklistike si vyžiadalo prehodnotiť oblečenie, v ktorom jazdci pretekali. Vráťme sa do polovice 20. storočia, do Talianska. Cyklistika zažívala veľkú popularitu a na scéne sa objavili výrazné cyklistické osobnosti, akými boli rivali Gino Bartali a Faust Coppi. O ich cyklistický odev sa starali Armando Castelli a Vittore Gianni, ktorí v tom čase vlastnili malú firmu pre výrobu športového oblečenia pôsobiacu už od roku 1876. Podobnosť mien čisto náhodná? Správne usudzujete, že za zrodom rovnomennej značky stojí práve pán Castelli. Čím však upútal cyklistický svet natoľko, že oblečenie s jeho menom vidíme aj dnes na špičke pelotónu najprestížnejších pretekov?

V zmene je život

Faust Coppi chcel získať navrch v dlhých alpských stúpaniach a Castellimu predostrel špeciálnu požiadavku o dres z ľahšieho materiálu. Ako to už býva, za veľkým úspechom stála kreativita a inovácia. Armando Castelli ako prvý vytvoril pre Coppiho dres, ktorý pozostával zo silónu a nie z tradičnej vlny. Prevratnú zmenu pozitívne potvrdili nasledujúce víťazstvá Coppiho a Armando Castelli sa zapísal do histórie ako štýlový inovátor. Onedlho sa jeho zákazníkmi stali aj ďalší šampióni vtedajšej doby.

Priliehavé oblečenie, jelenicová vložka, vrecká na zadnej strane dresu a golier so zipsom sú základné prvky, ktorými Castelli „upgradeoval“ svoje dresy.

Kreatívny duch však pôsobil aj v nasledujúcej generácii rodiny Castelli. Armandov syn, Maurizio Castelli, sa rozhodol vo svojej firme Castelli Sport venovať primárne cyklistickému oblečeniu. Pod značkou červeno-bieleho škorpióna od roku 1974 ťažíme z neustálych inovácií používaných materiálov. Maurizio zakomponoval do cykloodevu rukavice, medzi jazdcov tímové oblečenie a najvýznamnejšími počinmi boli použitie materiálu LYCRA ®, vytvorenie vetruvzdorného dresutermo oblečenia

V katalógoch oblečenia Castelli nájdete aj vynikajúce cyklistické modely pre dámy či triatlonistov. Vyberte si oblečenie šampiónov aj vy!

V našom nasledujúcom blogu sa dozviete niečo viac o značke cyklistického odevu a doplnkov BBB Cycling. 


hlavná stránka | späť na blog