Načítavam...
SK Profi Bike
5 najpoužívanejších aplikácií pre cyklistov
V súťaži na našej facebookovej stránke sme sa vás pýtali na obľúbenú cyklo aplikáciu, pretože nás zaujíma, čo používate. Do tohto blogu sme vybrali najčastejšie sa opakujúce aplikácie. Patrí medzi ne aj tá vaša?
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Po Slovensku na bicykli - vaše obľúbené cyklotrasy

Fakt, že Slovensko je krásna krajina, už netreba potvrdzovať. Rovnako ako fakt, že cyklistike prepadá čoraz viac nadšencov. Oficiálnych aj neoficiálnych cyklotrás nájdeme v každom regióne, stačí si len vybrať. Inšpirovať sa môžete napríklad aj naším výberom, ku ktorému nás inšpirovali naši fanúšikovia na sociálnej sieti Facebook.

Veľhory bikom


Často sa opakujúcim tipom na cyklotrasu bola Tichá dolina, ktorá je jedna z najdlhších dolín Západných Tatier. Niet sa čomu čudovať - minimálne stúpanie a asfaltová cyklotrasa je vhodná pre všetky typy cyklistov. Ak si chcete dať viac do tela, spojte Tichú dolinu s Kôprovou do jednej cyklotúry. Táto trasa patrí medzi najnáročnejšie, preto očakávajte vyše 7-kilometrový poriadny výšľap. Odmenou je pohľad na Velické pleso, dole sa už ide parádne. 

 

Na východ od Tatier 

 

Slovenský raj patrí medzi miesta, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden milovník prírody a cyklistiky. Nájdete množstvo cyklotrás rôznej kvality, vynechať by ste určite nemali napríklad také Kláštorisko, obec Stratená a pohľad na Palcmanskú mašu v Dedinkách. Tí otužilí nech určite okúsia vodu - vodná priehrada je totiž najstudenejšou na Slovenku. Na bicykli môžete zájsť aj na Tomášovský výhľad, vyrazte zo Spišských Tomášoviec. Cyklo zážitok si viete užiť aj v meste, ktoré je zapísané vo Svetovom zozname UNESCO - Bardejov. Okolo mestečka sa nachádza viacero trás, niektorým postačí dobicyklovať do Bardejovských kúpeľov, iní sa môžu vybrať až na pútnicke miesto Gaboltov. Najlákavejšou trasou je ale podľa nás jazda, ktorá vás nasmeruje k severným hraniciam Slovenska ku Kurovskému sedlu, odkiaľ viete pokračovať aj do Poľska. 
Dominantnou východného Slovenska je Zemplínska šírava, ktorá ponúka približne 36 kilometrov dlhý okruh, počas ktorého objavíte rekreačné strediská aj dedinky v okolí. Stred krajiny

 

Náročných horských bikerov potešia trasy v okolí Starých Hôr a Banskej Bystrice. Regionálna cykloturistická trasa spája 9 lokalít a dokopy ju tvorí 29 kilometrov. Krátka, takmer 9 kilometrov dlhá, náročná trasa zas prepája Tureckú s Bystrickou dolinou. Ňou sa tiahne Bystrická magistrála, ktorá je vhodná aj pre cyklistické rodinky. 

 

Nenáročnú trasu nájdete aj na cyklotrase okolo vodného diela Žilina, ktorú zvládnu rodiny s deťmi a poteší ich aj pohľad na Budatínsky hrad a jeho záhrady. Celková dĺžka tejto trasy je 32,5 kilometrov. Nitru a Dražovce spája cyklistická cestička. Ide vlastne o spojenie dvoch mestských častí. Nad Dražovcami sa na skalnom kopci týči kostolík, ktorý stojí za odfotenie. V okolí Bratislavy

 

Dunajská hrádzaponúka stredne náročný cyklistický okruh, poväčšine mimo cestnej premávky, samozrejme, až sa dostanete z mesta, pretože trasa začína pod mostom Lafranconi. Vaša jazda môže pokojne smerovať za rakúske hranice, ku Gabčíkovu či Štúrovu.Piešťany nie sú len kúpeľným mestom, ale aj mestom bicyklov. Nájdete tam možnosti pre rôzne typy cyklistík a široký výber trás pre všetky vekové kategórie. Vybrať si môžete skoro 60 kilometrov dlhý okruh cez Čachtice, počas ktorého môžete navštíviť hrad Beckov, alebo si dajte do tela na viac ako 90 kilometrovej jazde, ktorou vystúpite na Veľkú Javorinu - najvyšší vrch Bielych Karpát. Samozrejme, každý máme svoje vlastné obľúbené trasy. Dôležité je, aby sme jazdili tak, aby nám cyklistika robila radosť a zároveň neohrozovali iných ani seba. Nezabúdajte preto na zákonom danú povinnosť - prilba na hlave mimo obce. Prajeme vám krásne cyklistické zážitky!

hlavná stránka | späť na blog