Načítavam...
SK Profi Bike
7 tipov ako prejsť zo zimnej cyklistiky do jarnej
Takzvaní „celoroční cyklisti“ vnímajú bicyklovanie ako absolútnu súčasť svojho fungovania a nevedia si predstaviť ani jedno ročné obdobie bez nej. Ostať celoročne v kondícii je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, avšak cyklistika v každej časti roka má svoje špecifiká. Bicyklovanie v zime je do istej miery za nami, a preto sa pozrime na to, čo nás môže čakať v spoločnosti našich parťákov na dvoch kolesách na jar.
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Top cyklistické pneumatiky na trhu

V minulom článku sme vám priblížili históriu a súčasnosť značky Cyclon Bike Care, ktorá dlhoročne poskytuje produkty na údržbu a starostlivosť o bicykel. Pre skompletizovanie informácií o značkách, ktoré nájdete v našom e-shope budeme venovať pár riadkov aj velikánovi v oblasti cyklistických pneumatík – značke Verdestein.

Začiatky

Častokrát tie najväčšie a najúspešnejšie firmy začínajú úplne nenápadne a postupom času a tvrdou prácou si získavajú svoje renomé medzi konkurentmi. Cesta na vrchol tohto velikána v oblasti produkcie pneumatík – Verdestein - nebola výnimkou. Pôvodná holandská spoločnosť Nederlandse Guttapercha Maatschappij v roku 1909 nabrala nové kontúry pod vedením nového majiteľa Emila Louis Constant Schiff. Pod zmeneným názvom NV Rubberfabriek Verdestein sa začala špecializovať na rôznorodé výrobky z gumy, akými boli aj tenisové loptičky, topánky či futbalové lopty.

Zmena smerovania firmy nastala po požiari továrne v meste Loosduinen, v roku 1934. Obnovenie podniku následne prebehlo aj tým, že bola vybudovaná nová továreň v meste Doetinchem, ktorá sa už špecializovala na cyklistické pneumatiky.


Expanzia do zahraničia

Od roku 1946 si spoločnosť začala budovať meno aj v ďalších holandských mestách a následnej aj v iných krajinách. V roku 1971 už fungovali pobočky Verdestein v 125 rôznych krajinách po celom svete.

Ďalší významný zlom pre spoločnosť znamenalo nadviazanie spolupráce s talianskym návrhárom Giorgettom Giugiarom. Ak vám to meno nič nehovorí, určite musíme spomenúť, že v roku 1999 práve tohto návrhára svetová tlač označila za návrhára storočia. Išlo o ocenenie jeho modelov áut pre najvýznamnejšie automobilové spoločnosti, akými boli napr. BMW, Maserati či Alfa Romeo. Táto spolupráca značne posunula dopredu charakter a dizajn pneumatík Verdestein a celosvetové uznanie ich kvality bolo na spadnutie.

Ich výnimočnosť spočíva v nasledujúcich prepracovaných technológiách ale i detailoch:

• všetky plášte sú vyrobené s prímesou Silica 

• väčšina plášťov vo svojej triede ponúka vyššie TPI ako konkurencia 

• všetky plášte sú štandardne konštruované s ochranou proti defektu 

• všetky plášte určené pre rekreáciu a dopravu majú štandardne reflexné boky 

• všetky plášte sú vyrobené len v danej (jednej) kvalitatívnej úrovni - znamená to, že nie je možné kúpiť plášť s jedným názvom v niekoľkých kvalitatívnych úrovniach 

• všetky údaje o plášťoch, ako hmotnosť a rozmer sú uvedené s minimálnou odchýlkou, aby nedochádzalo k vašej dezinformácii

  

Odolnosť a skvelé vlastnosti pneumatík Verdestein si určite získajú každého cyklistu, ktorý ich raz vyskúša. Všetky modely z nášho e-shopu si môžete pozrieť na tomto odkazeĎalšie blogy o značkách, na ktoré sa špecializujeme nájdete tu.
hlavná stránka | späť na blog