Načítavam...
SK Profi Bike
7 tipov ako prejsť zo zimnej cyklistiky do jarnej
Takzvaní „celoroční cyklisti“ vnímajú bicyklovanie ako absolútnu súčasť svojho fungovania a nevedia si predstaviť ani jedno ročné obdobie bez nej. Ostať celoročne v kondícii je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, avšak cyklistika v každej časti roka má svoje špecifiká. Bicyklovanie v zime je do istej miery za nami, a preto sa pozrime na to, čo nás môže čakať v spoločnosti našich parťákov na dvoch kolesách na jar.
SpäťĎalej
SHOP

Náš predajný portál je už spustený!
Nájdete tu takmer kompletný sortiment od našich dodávateľov.
U nás nakúpite a u našich partnerov vyzdvihnete, alebo vám to doručíme cez partnerský eshop.
Nech sa páči vstúpte ;)

Top zimné cyklistické rukavice pre najchladnejšie dni

Bicyklovanie v zime má svoje čaro, ale bez končatín v teple bude mať vskutku nepríjemnú príchuť. Zahrievať ruky vo vreckách nie je vôbec dobrý nápad a tak radšej zainvestujte do poriadnych rukavíc. Cyklistické rukavice plnia viac funkcií, avšak v zimných mesiacoch pozerajte hlavne na kvalitu materiálov, ktoré vás optimálne odizolujú od nárazu chladného a nepríjemného vetra. Rukavice, ktoré poskytnú teplo a komfort aj pri nízkych teplotách, vám radi predstavíme v nasledujúcich odstavcoch.

Čo vám poskytujú jednotlivé modely a prečo patria k tým najlepším na trhu?

DMT UNDER 0

Ako nasvedčuje názov, tento model je ako stvorený do extrémnych podmienok a teplôt pod nulou. Vrchná strana pozostáva zo Softshellovej vrstvy, ktorá poskytuje izoláciu Thinsulate. Rukavice sú ukončené ergonomickou neoprénovou manžetou a ich celkový strih je anatomický. Priestor medzi palcom a ukazovákom je spevnený a pre lepšie prispôsobenie sa pozícii prstov je ich tvarovanie zahnuté. Gélové výstielky na dlani dopomáhajú k väčšiemu komfortu rúk. Na ukazováku je aj plôška citlivá na kontakt s dotykovým displejom.

BBB BWG-29 AQUASHIELD

Tieto rukavice od BBB vynikajú medzi ostatnými modelmi svojím 3-vrstvovým systémom. Vnútornú vrstvu tvorí prešívaný, komfortný materiál, ktorý skvelo izoluje pred chladom. Následná polyuretánová membrána Hytex slúži na optimálnu priedušnosť. Zabraňuje preniknúť vlhkosti a chladnému vzduchu, avšak prebytočnej vlhkosti umožňuje uniknúť. Zvrchu sa o vhodné usadenie na ruke starajú materiály TriLite Amara (na dlani).

Týmto rukaviciam nechýbajú ani penové výstielky a silikónová potlač na dlaňovej časti. Na palcoch sa nachádzajú aj froté plochy. Neoprénová manžeta na vrchnej časti rukavíc je predĺžená a vhodne tvarovaná. Anatomický tvar rukavíc so zahnutými prstami v uhle 70° umocňujú strečové zóny v oblasti hánok pre čo najlepší úchop riadidiel.

Castelli 12539 ESTREMO

Rukavice Castelli Estremo sa považujú za najteplejšie rukavice v zimnej kolekcii. Ako naznačuje ich názov, sú skutočne vybavené do extrémneho počasia. O maximálnu ochranu pred vetrom a chladom sa stará materiál Windstopper® X-Fast. Flís na vnútornej strane vám zabezpečí hrejivý komfort. Rukavice sú taktiež anatomicky zahnuté a majú vysokú, neoprénovú manžetu so suchým zipsom. Jemný semiš na palci slúži pre utieranie potu. Teplotný rozsah týchto rukavíc sa pohybuje v teplotách od - 5 do 5 ˚C. 

Castelli 15516 TEMPESTA

Tieto rukavice pozostávajú z extra pružného materiálu, ktorý je maximálne odolný voči vode. Túto odolnosť má na svedomí povrchová úprava DWR a membrána s nepremokavou technológiou OutDry®.  Membrána je vákuovo spojená s vrchnou vrstvou a týmto spôsobom sa docielila dokonalá bariéra proti vode a vetru. Je však doplnená aj o vrstvu Dry Zone, ktorá má na starosti odvod prebytočnej vlhkosti rúk. Teplotný rozsah týchto rukavíc sa pohybuje v rozmedzí od 0 do 9 °C

Pre dokonalé odizolovanie ostatných častí tela taktiež siahnite po kvalitných termo kúskoch. Ak hľadáte tipy na termo modely, ktoré vás spoľahlivo zahrejú, inšpirujte sa v našom článku.hlavná stránka | späť na blog