Načítavam...
SK Profi Bike
MTB plášte
Cestné plášte
Cestné galusky
Krosové a trekkingové plášte
Cyklokrosové plášte
Tesniace zmesi, lepidlá


HistóriaFirma Vredestein patrí v celosvetovom meradle medzi jedného z najstarších producentov pneumatík. Už viac ako 100 rokov je jedným z kľúčových hráčov v tomto biznise. Dňa 6. novembra 1908 sa Emile Louis Constant Schiff stal majiteľom spoločnosti Nederlandse Guttapercha Maatschappij, ktorá sa v roku 1909 presťahovala do mesta Loosduinen a premenovala sa na NV Rubberfabriek Vredestein.

V tom čase sa spoločnosť špecializovala na všetky druhy výrobkov z gumy vrátane podpätkov, tenisových loptičiek, podlahovín, topánok a futbalových lôpt do telocviční. Dňa 13. septembra 1934 zachvátil väčšinu továrne v meste Loosduinen požiar. Obnova sa začala okamžite a v rovnakom roku došlo k založeniu továrne na bicyklové pneumatiky v meste Doetinchem.

V spolupráci s americkou spoločnosťou B.F. bola v roku 1946 založená továreň NV Nederlandsch-Amerikaansche Autobanden-fabriek Vredestein v meste Enschede. Rast spoločnosti sa zrýchlil v roku 1962, keď došlo k fúzii so spoločnosťou N.V. Rubberfabrieken Hevea v Raalte. V roku 1971 si výrobky značky Vredestein našli cestu už do 125 rôznych krajín sveta.

Koncom 90. rokov minulého storočia došlo k nadviazaniu jedinečnej spolupráce s talianskym návrhárom Giorgettom Giugiarom. Giugiaro, ktorého svetová tlač zameraná na automobilizmus v roku 1999 vyhlásila za návrhára storočia, je známy návrhmi, akými sú Volkswagen Golf I, BMW M1, Maserati 3200 GT a Alfa Romeo Brera. Toto partnerstvo predstavovalo pre spoločnosť Vredestein úplne nový krok vo vnímaní značky, keď pneumatiky najvyššej kvality získali jedinečný charakter od špičkového talianskeho návrhára.

Hlavná časť výroby automobilových pneumatík sa stále sústredí v Enschede v Holandsku a vďaka rozsiahlym investíciám v minulých rokoch sa výrobná kapacita neustále rozširuje.

Tak ako v automobilovom biznise patrí Vredestein medzi prémiové značky uznávané v celosvetovom meradle, rovnako aj plášte na bicykle sú vyrábané a vyvíjané v tomto duchu. Ponúknuť vysoký štandard a kvalitu je základným cieľom. Z tohto dôvodu, napríklad nenájdete plášte Vredestein montované na sériových bicykloch, ako to robia iné značky, čo automaticky vedie k tomu, že takéto montážne plášte sa kvalitou ani vlastnosťami, ktoré ponúkajú nepribližujú plášťom, ktoré sú určené na voľný predaj.

Vysoký štandard kvality je podčiarknutý niekoľkými detailami, ako sú:

všetky plášte sú vyrobené s prímesou Silica
väčšina plášťov vo svojej triede ponúka vyššie TPI ako konkurencia
všetky plášte sú štandardne konštruované s ochranou proti defektu
všetky plášte určené pre rekreáciu a dopravu majú štandardne reflexné boky
všetky plášte sú vyrobené len v danej (jednej) kvalitatívnej úrovni - znamená to, že nie je možné kúpiť plášť s jedným názvom v niekoľkých kvalitatívnych úrovniach
všetky údaje o plášťoch, ako hmotnosť a rozmer sú uvedené s minimálnou odchýlkou, aby nedochádzalo k vašej dezinformácii